මුම්බායි – පූනේ – කොල්කටා – හයිද්‍රාබාද් අවසන් වටයට

ඉන්දීය ප්‍රිමියර් ලීග් තරගාවලියේ අවසන් වටයට සුදුසුකම් ලබාගැනීමට මුම්බායි ඉන්දියන්ස්, රයිසිං පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස්, සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් සහ කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් කණ්ඩායම් සමත් වී තිබේ.

මූලික වටයේ තරග 56 නිමා වන විට ප්‍රසාද ලකුණු සටහනේ පෙරමුණ ගැනීමට ලකුණු 20 ක් ලබා සිටි මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායම සමත් වූ අතර රයිසිං පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස් (ලකුණු 18), සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් (ලකුණු 17) සහ කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් (ලකුණු 16) යන කණ්ඩායම් පිළිවෙලින් එහි දෙවැනි, තෙවැනි සහ සිවුවැනි ස්ථාන වල පසුවිය.

ඒ අනුව මුම්බායි ඉන්දියන්ස් සහ රයිසිං පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස් කණ්ඩායම් අවසන් මහ තරගයට සුදුසුකම් ලබාගැනීමේ පළමු තරගයට ක්‍රීඩා කිරීමට නියමිතය. ඉන් ජයගන්නා කණ්ඩායම ඍජුවම අවසන් මහ තරගයට සුදුසුකම් ලබාගන්නා අතර පරාජය වන කණ්ඩායමට සුදුසුකම් ලබාගැනීමේ දෙවැනි තරගයට ක්‍රීඩා කිරීමට සිදුවේ.

සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් සහ කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් කණ්ඩායම් පිළිමළුන් පිටුදැකීමේ තරගයකට ක්‍රීඩා කිරීමට නියමිත අතර ඉන් ජයගන්නා කණ්ඩායම, අවසන් මහ තරගයට සුදුසුකම් ලබාගැනීමේ පළමු තරගයෙන් පරාජය වන කණ්ඩායමට එරෙහිව අවසන් මහ තරගයට සුදුසුකම් ලබාගැනීමේ දෙවැනි තරගයේදී තරග වැදීමට සිදුවේ.

සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායමේ නායක ඬේවිඞ් වෝනර් මූලික වටයේ තරග වලදී වැඩිම ලකුණු ලාභියා බවට පත්ව සිටින අතර තරග 13 කදී ශතකයක් සහ අර්ධ ශතක 4 ක් සමගින් ඔහු රැස්කරගෙන ඇති ලකුණු සංඛ්‍යාව 604 කි. කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් කණ්ඩායමට එරෙහිව රැස්කළ ලකුණු 126 වෝනර්ගේ ඉහළම ලකුණු සංඛ්‍යාව වන අතර ඔහුගේ ලකුණු රැස්කිරීමේ සාමාන්‍ය 60.40 ක් ලෙස සටහන් වේ.

සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායමේ නායක ශිකර් ධවාන් (තරග 13 කදී ලකුණු 468) සහ කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් කණ්ඩායමේ නායක ගෞතම් ගම්භීර් (තරග 14 කදී ලකුණු 454) පිළිවෙළින් වැඩිම ලකුණු ලාභීන්ගේ ලැයිස්තුවේ දෙවැනි සහ තෙවැනි ස්ථාන වල පසුවෙති.

තරගාවලියේ වැඩිම කඩුලු ලාභීන් අතර පෙරමුණ ගැනීමට සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායමේ බුවනේෂ්වර් කුමාර් සමත්ව සිටින අතර තරග 13 කදී ඔහු දවාගෙන ඇති කඩුලු සංඛ්‍යාව 25 කි. කිංග්ස් XI පංජාබ් කණ්ඩායමට එරෙහිව ලකුණු 19 කට කඩුලු 5 ක් දවාගැනීම බුවනේෂ්වර්ගේ හොඳම පන්දු යැවීම වන අතර ඔහුගේ කඩුල්ලක් දවාගැනීමේ සාමාන්‍ය 14.32 ක් ලෙස සටහන් වේ.

රයිසින් පූනේ සුපර් ජයන්ට්ස් කණ්ඩායමේ ජයදේව් උනාඞ්කට් තරග 10 කදී කඩුලු 21 ක් දවාගෙන වැඩිම කඩුලු ලාභීන්ගේ ලැයිස්තුවේ දෙවැනි ස්ථානයේ පසුවන අතර එම කණ්ඩායමේම ඉම්රාන් තහීර් තරග 12 කදී කඩුලු 18 ක් දවාගෙන එම ලැයිස්තුවේ තෙවැනි ස්ථානයේ පසුවෙයි.

 

කණ්ඩායම තරග  ජය පරාජ විසඳුමක් නැති  ප‍්‍රසාද ලකුණු
මුම්බායි ඉන්දියන්ස් 14 10 4 0 20
රයිසින් පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස් 14 9 5 0 18
සන්රයිසර්ස් හයිද්‍රාබාද් 14 8 5 1 17
කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් 14 8 6 0 16
කිංග්ස් XI පන්ජාබ්  14 7 7 0 14
දිල්ලි ඩෙයාර්ඩෙවිල්ස් 13 6 7 0 12
ගුජරාට් ලයන්ස් 14 4 10 0 8
රොයල් චැලෙන්ජර්ස් බැංගලෝර්  13 2 10 1 5

 

- 036

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>