ශ්‍රී ලංකා පිල පල්ලෙකැළේදී සාර්ථක පුහුණුවක

ශූරයින්ගේ කුසලාන සඳහා සහභාගීවන ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම මහනුවර පල්ලේකැලේ ක්‍රීඩාංගණයේදී පැවැති දින හයක නේවාසික පුහුණු කඳවුරකට සහභාගීවූ අතර අද (14 වැනිදා) පැවැති පුහුණු තරගයෙන් පසුව සාර්ථකව නේවාසික පුහුණු කඳවුර අවසන් කෙරුණි. ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම මේ මස 18 වැනිදා එංගලන්තය බලා පිටත්ව යාමට නියමිතය.

එංගලන්තය බලා යාමට පෙර පවුලේ සාමාජිකයින් සමග කාළය ගතකිරීමට සදහා ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ සාමාජිකයින් හට දින තුනක විවේක කාලයක් දී තිබේ.

පිතිහරඹය, පන්දු යැවීම සහ පන්දු රැකීම සදහා විශේෂඥ පුහුණුව, කාය බල සහ අනුකූලතා පුහුණුව, ආකල්ප සංවර්ධනය කිරීමේ පුහුණුව, කණ්ඩායම නඟාසිටුවිම සහ පෙළඹවීම යනාදී විශේෂ පුහුණුකිරීම් රාශියක් පිළිබඳව මෙම පුහුණු කඳවුරේදී විශේෂ අවධානයක් යොමු කෙරිණි.

මෙම පුහුණු සැසිවාර සදහා ප්‍රවීණ පුහුණු කරුවන් යොදාගත් අතර කණ්ඩායම් ක්‍රියාකාරකම් සහ ප්‍රශ්න ඇසිම් වලින් යුතුවූ උපායමාර්ගික සම්බන්ධීකරණ සාකච්ඡාද මෙම සැසියට ඇතුළත් විය. ක්‍රීඩකයින් ගැන තනි තනිව අවධානය යොමුකරමින් ඔවුන්ගේ තාක්ෂණය සහ කුසලතා වර්ධනය කිරීමට මෙම පුහුණුවේදී අවස්ථාව හිමිවිය.

පුහුණු කඳවුර පිළිබඳව අදහස් දැක්වූ නායක ඇන්ජලෝ මැතිව්ස් පවසා සිටියේ මෙම නේවාසික පුහුණු සැසියේදී 100 % දායකත්වයක් දීමට හැකිවීම මෙවැනි වැදගත් තරගාවලියකට සුදානම් වීමේදී අත්‍යාවශ්‍ය සාධකයක් බවය. ආබාධ සහ වෙනත් සාධක හේතුවෙන් පසුගිය මාස කිහිපයේදී කණ්ඩායමක් වශයෙන් එක්ව ක්‍රීඩා කිරීමට නොහැකිවූ බවත් එකට වැඩකිරීමත්, වැඩකිරීමට ඉගෙන ගැනීමත් එකිනෙකාව තේරුම් ගැනීමට හැකිවීමත් විශේෂ දෙයක් බවද මැතිව්ස් පැවසීය.

“සාර්ථකව වැඩසටහන කරගෙන යාමට පල්ලේකැලේ ක්‍රීඩාංගණයේ පැවැති පහසුකම් බෙහෙවින් ඉවහල්වුනා. වැඩකරගෙන යාමේදී මෙම වෘත්තීමය තත්වයන් ඇත්තටම ප්‍රසාද දීමනාවක් වගෙයි.”

“අපට ගෘහස්ථ පුහුණුවීමේ තාක්ෂණය නියම වෙලාවට ලැබීම මගින් අපගේ හැකියාවන් වර්ධනය කරගැනීමට හැකිවුනා” යැයි මැතිව්ස් වැඩිදුරටත් පැවැසීය.

 

(ඡායාරූප – ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය අනුග්‍රහයෙනි)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>