සුපර්ජයන්ට්ස් පිලට කඩුලු 9 ක පහසු ජයක්

දහවැනි වරටත් පැවැත්වෙන අයි. පී. එල්. ක්‍රිකට් තරගාවලියේ 55 වැනි තරගය ලෙස කිංග්ස් XI පන්ජාබ් කණ්ඩායමට එරෙහිව පූනේහිදී අද (14 වැනිදා) පැවැති තරගයෙන් කඩුලු 9 ක පහසු ජයක් අත්කර ගැනීමට රයිසින් පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස් කණ්ඩායම සමත් විය.

මෙම ජයග්‍රහණයත් සමගින් රයිසින් පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස් කණ්ඩායම ප්‍රසාඳ ලකුණු සටහනේ දෙවැනි ස්ථානය දක්වා ඉහළට පැමිණියේය. ඒ අනුව ඔවුන් ලබන 16 වැනිදා පැවැත්වෙන පළමු අවසන් පූර්ව තරගයේදී මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායමට එරෙහිව තරග වැදීමට නියමිතය.

ජයග්‍රහණය සඳහා ලකුණු 74 ක පහසු ඉලක්කයක් හඹාගිය රයිසින් පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස් ක්‍රීඩකයෝ ඕවර 12 ක් අවසානයේ කඩුල්ලක් පමණක් දැවී එම ඉලක්කය පසුකර ගියහ. අජින්ක්‍යා රහනේ (නොදැවී 34) සහ නායක ස්ටීවන් ස්මිත් (නොදැවී 15) එක්ව දෙවැනි කඩුල්ල වෙනුවෙන් පන්දු 39 කදී ලකුණු 37 ක නොබිඳුණ සම්බන්ධතාවක් ගොඩනගමින් සිය කණ්ඩායම ජයග්‍රහණය කරා ගෙන ගියහ.

රාහුල් ත්‍රිපාති පන්දු 20 කදී හයේ පහරක් සහ හතරේ පහර 4 ක් සමගින් ලකුණු 28 ක් රැස්කරමින් පූනේ කණ්ඩායමට සාර්ථක ආරම්භයක් ලබාදුන් අතර අසාර් පටේල්ගේ පන්දුවක් කඩුල්ලේ වැදීම නිසා ඔහුට පිටියෙන් ඉවත්ව යෑමට සිදුවිය.

කාසියේ වාසිය දිනූ රයිසින් පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස් කණ්ඩායමේ නායක ස්ටීවන් ස්මිත්ගේ ආරාධනයෙන් පළමුවෙන් පන්දුවට පහරදුන් කිංග්ස් XI පන්ජාබ් කණ්ඩායමට ඕවර 15.5 ක් අවසානයේ සියලු දෙනා දැවී රැස්කරගත හැකි වූයේ ලකුණු 73 ක් පමණි.

පන්ජාබ් කණ්ඩායමේ වැඩිම ලකුණු ලාභියා වූ අසාර් පටේල් පන්දු 20 කදී හයේ පහරක් සහ හතරේ පහරක් සමගින් ලකුණු 22 ක් රැස්කළේය. කෙසේ වුවත් පිතිකරුවන් 6 දෙනෙක්ම ලකුණු 10 සීමාව ඉක්මවා යෑමට පෙර දැවීයෑම පන්ජාබ් කණ්ඩායමට විශාල පාඩුවක් විය.

දක්ෂ පන්දුයැවීමක නිතර වූ ශර්දුල් ටාකූර් ලකුණු 19 කට කඩුලු 3 ක් දවාගනිමින් පන්ජාබ් කණ්ඩායමේ පිතිකරුවන් අසරණ කළ අතර ඩැනියෙල් ක්‍රිස්ටියන්, ජයදේව් උනාඞ්කට් සහ ඇඩම් සම්පා කඩුලු 2 බැගින් දවාගනිමින් පන්ජාබ් කණ්ඩායම අඩු ලකුණු සංඛ්‍යාවකට සීමා කිරීම සඳහා ටාකූර්ට අනගි සහායක් දුන්හ.


කිංග්ස් XI පන්ජාබ් පිල – ඕවර 15.5 කදී සියලු දෙනා දැවී 73
(රිධිමන් සාහා 13, අසාර් පටේල් 22, ශර්දුල් ටාකූර් 19/3, ඩැනියෙල් ක්‍රිස්ටියන් 10/2, ජයදේව් උනාඞ්කට් 12/2, ඇඩම් සම්පා 22/2)

රයිසින් පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස් පිල – ඕවර 12 කදී කඩුල්ලක් දැවී 78
(අජින්ක්‍යා රහනේ නොදැවී 34, රාහුල් ත්‍රිපාති 28, ස්ටීවන් ස්මිත් නොදැවී 15)


- 036

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>