මුම්බායි පිල ලකුණු 9 කින් ජය ගනියි

දහවැනි වරටත් පැවැත්වෙන අයි. පී. එල්. ක්‍රිකට් තරගාවලියේ 54 වැනි තරගය ලෙස කොල්කටා නයිට් රයිඩර්ස් කණ්ඩායමට එරෙහිව කොල්කටාහිදී අද (13 වැනිදා) පැවැති තරගයෙන් ලකුණු 9 ක තියුණු ජයක් අත්කර ගැනීමට මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායම සමත් විය.

ජයග්‍රහණය සඳහා ලකුණු 174 ක ඉලක්කයක් හඹාගිය කොල්කටා නයිට් රයිඩර්ස් කණ්ඩායමට නියමිත ඕවර 20 අවසානයේ කඩුලු 8 ක් දැවී රැස්කරගත හැකිවූයේ ලකුණු 164 ක් පමණි. හර්දීක් පාණ්ඩ්‍යා, විනේ කුමාර් සහ ටිම් සවුති කඩුලු 2 බැගින් දවාගනිමින් කොල්කටා කණ්ඩායමේ ජයග්‍රහණයේ මාවත අවහිර කළහ.

කොල්කටා ඉනිමේ වැඩිම ලකුණු ලාභියා බවට පත් වූ මනීෂ් පාණ්ඬේට පන්දු 33 කදී හතරේ පහර 2 ක් සමගින් රැස්කරගත හැකි වූයේ ලකුණු 33 ක් පමණි. පන්දු 7 කදී හයේ පහර 3 ක් සමගින් වේගවත් ලකුණු 20 ක් රැස්කිරීමට යූසෆ් පතන් සමත් වුවද, ඔහුට වැඩි වේලාවක් කඩුල්ලේ රැදීමට නොහැකි විය.

කාසියේ වාසිය දිනූ කොල්කටා නයිට් රයිඩර්ස් කණ්ඩායමේ නායක ගෞතම් ගම්භීර්ගේ ආරාධනයෙන් පළමුවෙන් පන්දුවට පහරදුන් මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායම ඕවර 20 අවසානයේ කඩුලු 5 ක් දැවී ලකුණු 173 ක් ලබාගත්තේය.

වේගවත් පිතිහරඹයක නිතර වූ අම්බටි රයිඩු පන්දු 37 කදී හයේ පහර 3 ක් සහ හතරේ පහර 6 ක් සමගින් ලකුණු 63 ක් රැස්කළ අතර කුල්දීප් යාදව්ගේ පන්දුවක් හමුවේ රොබින් උතප්පාගේ ස්ටම්ප් කිරීමකට හසුවෙමින් ඉතා අවාසනාවන්ත ලෙස දැවී ගියේය.

මුලු ලකුණු සංඛ්‍යාව 12 ක් වන විට ආරම්භක පිතිකරු ලෙන්ඞ්ල් සිමන්ස් ලකුණු නොළඹා දැවී ගියද එතැන් සිට සෙසු පිතිකරුවන් සමග එක්ව මුම්බායි ඉනිම ගොඩනැගූ සෞරබ් තිවාරි පන්දු 43 කදී ලකුණු 52 ක් රැස්කළේ හතරේ පහර 9 ක් සමගිනි.

නායක රෝහිත් ශර්මා (27) සමග එක්ව දෙවැනි කඩුල්ල වෙනුවෙන් පන්දු 36 කදී ලකුණු 57 ක සම්බන්ධතාවක් ගොඩනැගූ සෞරබ් තිවාරි, ඉන් නොනැවතී අම්බටි රයිඩු (63) සමග එක්ව තෙවැනි කඩුල්ල වෙනුවෙන් පන්දු 46 කදී ලකුණු 61 ක සම්බන්ධතාවක්ද ගොඩනගමින් මුම්බායි කණ්ඩායමේ ලකුණු සංඛ්‍යාව ඉහළ දැමුවේය.

මුම්බායි ඉන්දියන්ස් පිල – ඕවර 20 කදී කඩුලු 5 ක් දැවී 173
(සෞරබ් තිවාරි 52, රෝහිත් ශර්මා 27, අම්බටි රයිඩු 63, කරන් පොලාඞ් 13, ටේ‍රන්ට් බෝල්ට් 30/2)

කොල්කටා නයිට් රයිඩර්ස් පිල – ඕවර 20 කදී කඩුලු 8 ක් දැවී 164
(ක්‍රිස් ලින් 26, ගෞතම් ගම්භීර් 21, මනීෂ් පාණ්ඬේ 33, කොලින් ඩි’ග්‍රෑන්ඞ්හෝම් 29, යූසෆ් පතන් 20, කුල්දීප් යාදව් 16, හර්දීක් පාණ්ඩ්‍යා 22/2, විනේ කුමාර් 31/2, ටිම් සවුති 39/2)

-036

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>