හයිද්‍රාබාද් පිල ලකුණු සටහනේ දෙවැනි තැනට

දහවැනි වරටත් පැවැත්වෙන අයි. පී. එල්. ක්‍රිකට් තරගාවලියේ 53 වැනි තරගය ලෙස ගුජරාට් ලයන්ස් කණ්ඩායමට එරෙහිව කාන්පූර්හිදී අද (13 වැනිදා) පැවැති තරගයෙන් කඩුලු 8 ක පහසු ජයක් අත්කර ගැනීමට සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායම සමත් විය.

‍ජයග්‍රහණය සඳහා ලකුණු 156 ක ඉලක්කයක් හඹාගිය හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායම පන්දු 11 ක් ඉතිරිව තිබියදී කඩුලු 2 ක් පමණක් දැවී එම ඉලක්කය පසුකර ගියේය.

මෙම ජයග්‍රහණයත් සමග ප්‍රසාද ලකුණු සටහනේ දෙවැනි ස්ථානය දක්වා ඉහළට පැමිණීමට සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායම සමත් වූ අතර ඒ මෙතෙක් එහි දෙවැනි ස්ථානයේ රැදී සිටි කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් කණ්ඩායම තෙවැනි ස්ථානයට ඇද දමමිනි. කෙසේ වුවත් කොල්කටා කණ්ඩායමට, මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායමට එරෙහිව තවත් තරගයක් ඉතිරිව ඇති බැවින් නැවතත් ඔවුන්ට ‍ප්‍රසාද ලකුණු සටහනේ දෙවැනි ස්ථානයට පැමිණීමට අවස්ථාව තිබේ.

නායක ඬේවිඞ් වෝනර් (නොදැවී 69) සහ විජේ ශංකර් (නොදැවී 63) එක්ව තෙවැනි කඩුල්ල වෙනුවෙන් පන්දු 91 කදී ලකුණු 133 ක නොබිඳුණ සම්බන්ධතාවක් ගොඩනගමින් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායම ජයග්‍රහණය කරා ගෙන ගියහ. පන්දු 52 කදී වාර්තා වූ ඬේවිඞ් වෝනර්ගේ අර්ධ ශතකයට හතරේ පහර 9 ක් අන්තර්ගත වූ අතර පන්දු 44 කදී වාර්තා වූ විජේ ශංකර්ගේ අර්ධ ශතකයද හතරේ පහර 9 කින් සමන්විත විය.

හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායමේ බිඳවැටුණ කඩුලු 2 ටම හිමිකම් කීමට ගුජරාට් කණ්ඩායමේ ආරම්භක පන්දුයවන්නා ලෙස කටයුතු කළ ප්‍රවීන් කුමාර් සමත් විය.

කාසියේ වාසිය දිනූ සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායමේ නායක ඬේවිඞ් වෝනර්ගේ ආරාධනයෙන් පළමුවෙන් පන්දුවට පහරදුන් ගුජරාට් ලයන්ස් කණ්ඩායම ඕවර 19.2 ක් අවසානයේ සියලු දෙනා දැවී ලකුණු 154 ක් රැස්කළේය.

ආරම්භක පිතිකරුරවන් වූ ඉෂාන් කිෂන් (61) සහ ඞ්වේන් ස්මිත් (54) එක්ව පළමු කඩුල්ල වෙනුවෙන් පන්දු 65 කදී ලකුණු 111 ක සම්බන්ධතාවක් ගොඩනගමින් ගුජරාට් ලයන්ස් කණ්ඩායමට වේගවත් ආරම්භයක් ලබාදුන්හ. පන්දු 40 කදී වාර්තා වූ ඉෂාන් කිෂන්ගේ අර්ධ ශතකයට හයේ පහර 4 ක් සහ හතරේ පහර 5 ක් ඇතුළත් වූ අතර පන්දු 33 කදී වාර්තා වූ ඞ්වේන් ස්මිත්ගේ අර්ධ ශතකයට හයේ පහර 2 ක් සහ හතරේ පහර 7 ක් ඇතුළත් විය.

කෙසේ වුවත් ඔවුන් දෙදෙනා දැවීයාමෙන් අනතුරුව ගුජරාට් කණ්ඩායමේ පිතිකරුවන් 8 දෙනෙක්ම ලකුණු 10 සීමාව ඉක්මවායෑමටත් මත්තෙන් ආපසු ක්‍රීඩාගාරයට හරවා යැවීමට හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායමේ පන්දුයවන්නෝ සමත් වූහ. එහිදී දක්ෂ පන්දු යැවීමක නිතර වූ මොහොමඞ් සිරාජ් ලකුණු 32 කට කඩුලු 4 ක් දවගනිමින්ද, රෂීඞ් ඛාන් ලකුණු 34 කට කඩුලු 3 ක් දවාගනිමින්ද ගුජරාට් ඉනිම සුනුවිසුණු කර දැමූහ.

මෙතෙක් පැවැති තරග වලදී වැඩිම කඩුලු ලාභියා බවට පත්ව සිටින බුවනේෂ්වර් කුමාර් අද දිනයේදී තවත් කඩුලු 2 ක් දවාගනිමින් සිය කඩුලු සංඛ්‍යාව 25 ක් දක්වා ඉහළ දමාගත්තේය.

ගුජරාට් ලයන්ස් පිල – ඕවර 19.2 කදී සියලු දෙනා දැවී 154
(ඞ්වේන් ස්මිත් 54, ඉෂාන් කිෂන් 61, රවින්ද්‍ර ජදේජා නොදැවී 20, මොහොමඞ් සිරාජ් 32/4, රෂීඞ් ඛාන් 34/3, බුවනේෂ්වර් කුමාර් 25/2)

සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් පිල – ඕවර 18.1 කදී කඩුලු 2 ක් දැවී 158
(ඬේව්ඞ් වෝනර් නොදැවී 69, ශිකර් ධවාන් 18, විජේ ශංකර් නොදැවී 63)

-036

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>