මුම්බායි ඉන්දියන්ස් පිල තවමත් පෙරමුණේ

ඉන්දීය ප්‍රිමියර් ලීග් තරගාවලියේ තරග 50 ක් නිමා වන විට ප්‍රසාද ලකුණු සටහනේ පෙරමුණ ගැනීමට ලකුණු 18 ක් ලබා සිටින මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායම සමත් වී තිබේ. මෙතෙක් තරග 12 කට සහභාගී වී ඇති මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායම ඉන් තරග 9 ක් ජයගෙන තරගය 3 ක් පරාජයට පත්වී ඇත. මේ වන විට අවසන් වටයට සුදුසුකම් ලබාඇති එකම කණ්ඩායම වන්නේද මුම්බායි ඉන්දිවන්ස් කණ්ඩායමයි.

ශ්‍රී ලංකා පිලේ හිටපු නායකයකු වන මහේල ජයවර්ධන මහතා මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන පුහුණුකරු ලෙස කටයුතු කරන අතර ශ්‍රී ලංකා ක්‍රීඩකයන් වන ලසිත් මාලිංග සහ අසේල ගුණරත්න මුම්බායි කණ්ඩායමට ක්‍රීඩා කරති.

කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් කණ්ඩායම සහ රයිසින් පූනේ සුපර් ජයන්ට්ස් කණ්ඩායම ලකුණු 16 ක් බැගින් සම ලකුණු ලබා සිටියද, ශුද්ධ ලකුණු වේගය අනුව කොල්කටා කණ්ඩායම ප්‍රසාද ලකුණු සටහනේ දෙවැනි ස්ථානයටද, පූනේ කණ්ඩායම එහි තෙවැනි ස්ථානයටද පත්ව තිබේ.

කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් කණ්ඩායම මේ වන විට තරග 13 කට සහභාගී වී ඉන් තරග 8 ක් ජයගෙන තරග 5 ක් පරාජයට පත්වී ඇති අතර රයිසින් පූනේ සුපර් ජයන්ට්ස් කණ්ඩායම තරග 12 කට සහභාගී වී ඉන් තරග 8 ක් ජයගෙන සෙසු තරග 4 පරාජය වී තිබේ.

සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායමේ නායක ඬේවිඞ් වෝනර් මෙතෙක් පැවැති තරග වලදී වැඩිම ලකුණු ලාභියා බවට පත්ව ඇති අතර තරග 12 කදී එක් ශතකයක් සහ අර්ධ ශතක 3 ක් ඇතුළුව ඔහු රැස්කරගෙන ඇති ලකුණු සංඛ්‍යාව 535 කි. කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් කණ්ඩායමට එරෙහිව රැස්කළ ලකුණු 126 වෝනර්ගේ මෙතෙක් ඉහළම ලකුණු සංඛ්‍යාව වන අතර ඔහුගේ ලකුණු රැස්කිරීමේ සාමාන්‍ය 53.50 ක් ලෙස සටහන් වේ.

සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායමේ නායක ශිකර් ධවාන් (තරග 12 කදී ලකුණු 450) සහ ගුජරාට් ලයන්ස් කණ්ඩායමේ නායක සුරේෂ් රයිනා (තරග 13 කදී ලකුණු 440) පිළිවෙළින් වැඩිම ලකුණු ලාභීන්ගේ ලැයිස්තුවේ දෙවැනි සහ තෙවැනි ස්ථාන වල පසුවෙති.

තරගාවලියේ වැඩිම කඩුලු ලාභීන් අතර පෙරමුණ ගැනීමට සන්රයිසස් හයිද්‍රාබාද් කණ්ඩායමේ බුවනේෂ්වර් කුමාර් සමත්ව සිටින අතර තරග 12 කදී ඔහු දවාගෙන ඇති කඩුලු සංඛ්‍යාව 23 කි. කිංග්ස් ෂඞ පංජාබ් කණ්ඩායමට එරෙහිව ලකුණු 19 කට කඩුලු 5 ක් දවාගැනීම බුවනේෂ්වර්ගේ හොඳම පන්දු යැවීම වන අතර ඔහුගේ කඩුල්ලක් දවාගැනීමේ සාමාන්‍ය 14.47 ක් ලෙස සටහන් වේ.

රයිසින් පූනේ සුපර් ජයන්ට්ස් කණ්ඩායමේ ඉම්රාන් තහීර් තරග 12 කදී කඩුලු 18 ක් දවාගෙන වැඩිම කඩුලු ලාභීන්ගේ ලැයිස්තුවේ දෙවැනි ස්ථානයේ පසුවන අතර එම කණ්ඩායමේම ජයදේව් උනාඞ්කට් තරග 8 කදී කඩුලු 17 ක් දවාගෙන එම ලැයිස්තුවේ තෙවැනි ස්ථානයේ පසුවෙයි.

මේ දක්වා තරග 8 කට සහභාගි වී ඇති මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායමේ ලසිත් මාලිංග දවාගෙන ඇති කඩුලු සංඛ්‍යාව 9 කි.

කණ්ඩායම තරග  ජය පරාජ විසඳුමක් නැති  ප‍්‍රසාද ලකුණු
මුම්බායි ඉන්දියන්ස් 12 9 3 0 18
කොල්කටා නයිට්රයිඩර්ස් 13 8 5 0 16
රයිසින් පූනේ සුපර්ජයන්ට්ස් 12 8 4 0 16
සන්රයිසර්ස් හයිද්‍රාබාද් 13 7 5 1 15
කිංග්ස් XI පන්ජාබ්  12 6 6 0 12
දිල්ලි ඩෙයාර්ඩෙවිල්ස් 12 5 7 0 10
ගුජරාට් ලයන්ස් 13 4 9 0 8
රොයල් චැලෙන්ජර්ස් බැංගලෝර්  13 2 10 1 5

 

-036

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>