පාකිස්තානය කඩුලු 2 ට 169 යි

බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් කණ්ඩායමට එරෙහිව ඩොමිනිකා රාජ්‍යයේ රොසියු නගරයේ වින්ඞ්සර් පාක් ක්‍රීඩාංගණයේදී ඊයේ (10) ආරම්භ වූ තුන්වැනි හා අවසන් ටෙස්ට් තරගයේ පළමු දිනය නිමාවනවිට අසාර් අලීගේ සහ බාබර් අසාම්ගේ අර්ධ ශතකවලට පින්සිදු වන්නට පාකිස්තානුවෝ කඩුලු 2ක් දැවී ලකුණු 169ක් රැස් කිරීමට සමත්වූහ.

කාසියේ වාසිය දිනූ කොදෙව් පිලේ නායක ජේසන් හෝල්ඩර් පළමුව පන්දු යැවීම තෝරා ගැනීමෙන් පසුව සිය ඉනිම ආරම්භ කළ පාකිස්තානු පිලේ පළමු කඩුල්ල ලකුණු 19 කදී බිඳ වැටුණේ අසනීප තත්ත්වයෙන් පසුවන ෂෙසාඞ් අහමඞ් වෙනුවට ඊයේ තරගයට එක්වූ ෂාන් මසූඞ්ගේ දැවීයාමෙනි. 

ලකුණු 9ක් ලබා සිටියදී ඔහු දැවී ගියේ රොස්ටන් චේස්ගේ පන්දුවකට හෝල්ඩර් අතට උඩපන්දුවක් දීමෙනි. අනතුරුව අසාර් අලි සමග එක්වූ බාබර් අසාම් දෙවැනි කඩුල්ලට ලකුණු 120 ක කදිම සම්බන්ධතාවක් ගොඩනැගීමට සමත්විය. සිය අර්ධ ශතකය වාර්තා කිරීමෙන් මොහොතකට පසුව අසාම් දැවීයද්දී පාකිස්තානුවන් කඩුලු 2කට ලබාසිටි ලකුණු සංඛ්‍යාව 139කි. 

බාබර්ගේ දැවීයාමෙන් පසුව සිය අවසන් ටෙස්ට් තරගයට ක්‍රීඩා කරන යූනිස් ඛාන් පිටියට පිවිසියේ කොදෙව් පිලේ ක්‍රීඩකයන්ගේ උණුසුම් පිළිගැනීම මධ්‍යයේය. හෙතෙම පිතිහරඹයට එක්වීමට පෙර පිත්ත ඔසවා පිටිය වටේටම ආචාර කළේය. ඊයේ දිනය නිමාවෙද්දී යූනිස් ඛාන් නොදැවී ලකුණු 10 ක් ලබා සිටි අතර අසාර් අලී සිටියේ පිට පිට තවත් ටෙස්ට් ශතකයක් වාර්තා කරන්නට ලකුණු 15 ක් අඩුවෙනි. 

ඊයේ දිවා ආහාරයට තරගය නතර කරද්දී එක් කඩුල්ලකට ලකුණු 70 ක් ලබා සිටි පාකිස්තානු පිතිකරුවන්ට  දිවා ආහාරයෙන් පසුව තව දුරටත් ක්‍රීඩාගාරයේ රැඳී සිටින්නට සැලසූ වර්ෂාව මිනිත්තු 40 ක කාලයක් උදුරා ගත් අතර නැවත තරගය ආරම්භවී ඕවර 2 ක් පමණක් යැවීමෙන් පසුව පස්වරු තේ පානය වේලාසනින්ම ලබාගැනීමට ඉඩ සලසා යළි ඇද හැලුණේය. මේ නිසා ඊයේ තරගයෙන් ඕවර 21ක්ම නාස්ති වූ අතර පෙනෙන හැටියට නම් යූනිස් ඛාන්ගේ සහ මිස්බා උල් හක්ගේ අවසන් ටෙස්ට් තරගයට වර්ෂාව හොඳටෝම බාධා කරන්නට ඉඩ තිබේ.

 

පාකිස්තානය පළමු ඉනිම – ඕවර 69කදී කඩුලු 2ක් දැවී ලකුණු 169
(අසාර් අලී නොදැවී 85, බාබර් අසාම් 55, යූනිස් ඛාන් නොදැවී 10, අල්සාරී ජෝශප් 39/1, රොස්ටන් චේස් 27/1)

- 077

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>