ග්‍රැහැම් ෆෝඩ්

දකුණු අපි‍්‍රකාවේදී වේග පන්දු යවන්නන් කියන්නේ විශාල දෙයක් කරන පිරිසක්ග ඒත් අපේ රටේ (ශී‍්‍ර ලංකාවේදී) තරගාවලිවලදී සේරම කරන්නේ දග පන්දු යවන්නන්. ඒ නිසා මෙහාට ආවම තත්ත්වය එහෙම පිටින්ම වෙනස් වෙනවා. මේ තත්ත්වයට විසඳුමක් හොයාගන්න දේශීය තරගාවලියේ තරගකාරීත්වය තව වැඩිකරන්න පුළුවන් නම් මේ තත්ත්වයට පිළියමක් සොයාගත හැකියි.

ඒ එක්කම ශී‍්‍ර ලංකාවේ සිටින හොඳම කී‍්‍රඩකයන් එකිනෙකා හා තරග කරනවා නම්, දේශීය තරග තත්ත්වයන් වලදී වේග පන්දු යවන්නන්ට මීට වඩා අවස්ථාවක් ලැබෙනවා නම්, ඒකෙන් මේ තත්ත්වයට මුහුණ දෙන්න යම් තරමක උපකාරයක් ලැබේවි.

 

-ටෙස්ට් තරගාවලියේ පරාජය සම්බන්ධයෙන් අදහස් දක්වමින්…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>