බංග්ලාදේශය ලකුණු 122 ක් ඉදිරියට එයි

නවසීලන්තය සහ බංග්ලාදේශය අතර වෙලින්ංටන්හිදී පැවැත්වෙන පළමු ටෙස්ට් තරගයේ සිව්වැනි දිනය වන අද (15 වැනිදා) ක්‍රීඩාව නතර කරනවිට දෙවැනි ඉනිම සදහා පන්දුවට පහරදෙමින් සිටි බංග්ලාදේශය කඩුලු තුනක් දැවී ලකුණු 66 ක් රැස්කරමින් නවසීලන්තයට වඩා ලකුණු 122 ක් ඉදිරියෙන් සිටීමට සමත්විය.

ආරම්භක පිතිකරු ඉම්රුල් කයීස් ලකුණු 24 ක් ලබාසිටියදී ඇතිවූ ආබාධයක් හේතුවෙන් පිටියෙන් ඉවත්වූ අතර මොමිනුල් හක් ලකුණු 10 ක් ලබාගනිමින් නොදැවී කඩුල්ලේ රැඳී සිටී.

තම ටෙස්ට් දිවියේ ඉහළම ලකුණු සංඛ්‍යාව වාර්තා කළ ටොම් ලෙතම්, ශකීබ් අල් හසන්ගේ පන්දුවකට කඩුල්ල මුවාකිරීමේ වරදට හසුව දැවීයන විටදී ලකුණු 177 ක් ලබාසිටි අතර සිව්වැනි කඩුල්ල සදහා හෙන්රි නිකොල්ස් සමගින් එක්ව ලකුණු 142 ක සම්බන්ධතාවයක්ද පැවැත්වීමට ඔහු සමත්විය.

හෙන්රි නිකොල්ස් සහ මිචෙල් සැන්ට්නර් අර්ධ ශතකය ලබාගනිමින් නවසීලන්ත ලකුණු පුවරුව ඉහළ දැමීමට සමත්වූහ.

ඊයේ (14 වැනිදා) ක්‍රීඩාව නතර කරනවිට කඩුලු තුනක් දැවී ලකුණු 292 ක් රැස්කරමින් පළමු ඉනිම සදහා පන්දුවට පහර දෙමින් සිටි නවසීලන්තයට අද දිනයේදී සියලුදෙනා දැවී රැස්කිරීමට හැකිවූයේ ලකුණු 539 ක් පමණි. නවසිලන්ත පළමු ඉනිමේ අවසන් කඩුලු හතර ලකුණු 68 ක් තුළදී දවාගත් බංග්ලාදේශ පන්දු යවන්නෝ දෙවැනි ඉනිම ඇරඹීමට පෙර ලකුණු 56 ක වාසියක් ලබාගැනීමට සමත්වූහ.

ටෙස්ට් තරගය ආරම්භයේදී නම් කරන ලද කඩුලු රකින්නාවූ මුෂ්ෆීකරු රහීම් ආබාධයක් හේතුවෙන් පිටියෙන් ඉවත්වීම නිසා කඩුලු රැකීමේ වගකිම බාරගත් ඉම්රුල් කයීස් උඩපන්දු පහක් රැකගනිමින් ඉනිමකදී කඩුලු රකින්නා නොවන ක්‍රීඩකයකු කඩුලු රකිමින් රැකගත් වැඩිම උඩපන්දු සංඛ්‍යාවේ ටෙස්ට් වාර්තාව අලුත් කිරීමට සමත්විය.


බංග්ලාදේශය පළමු ඉනිම – ඕවර 152 කදී කඩුලු 8 ක් දැවී ලකුණු 595
නවසීලන්ත පළමු ඉනිම – ඕවර 148.2 කදී සියලුදෙනා දැවී ලකුණු 539

(ජීත් රාවල් 27, ටොම් ලෙතම් 177, කේන් විලියම්සන් 53, රොස් ටේලර් 40, හෙන්රි නිකොල්ස් 53, බී.ජේ. වොට්ලින් 49, මිචෙල් සැන්ටර් 73, කම්රුල් ඉස්ලාම් 87/3, මහමුදුල්ලා 15/2, ශකීබ් අල් හසන් 78/2, සුභාශීස් රෝයි 89/2)

බංග්ලාදේශය දෙවැනි ඉනිම – ඕවර 18.3 කදී කඩුලු 3 ක් දැවී ලකුණු 66
(ටමීම් ඉක්බාල් 25, ඉම්රුල් කයීස් නොදැවී 24)

ටොම් ලෙතම්

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>