තිරිමාන්න ‘ඒ’ සංචිතයට කැඳවයි

බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් පිලට එරෙහිව පැවැත්වෙන තරග 3 කින් සමන්විත නිල නොවන ටෙස්ට් තරගාවලිය සඳහා ටෙස්ට් කණ්ඩායමේ හිටපු පිතිකරු ළහිරු තිරිමාන්න ශ්‍රී ලංකා ‘ඒ’ පිලට කැඳවා තිබේ. කොදෙව් ‘ඒ’ පිලට එරෙහිව පැවැත්වෙන පළමු නිල නොවන ටෙස්ට් තරග දෙක සඳහා නම්කරනු ලැබ ඇති සංචිතයට ටෙස්ට් ක්‍රීඩකයෝ පස් දෙනෙක් ඇතුළත්ව සිටිති.


ශ්‍රී ලංකා ‘ඒ’ පිලේ නායකත්වය සඳහා දිමුත් කරුණාරත්න නම්කරනු ලැබ ඇති අතර උපනායකයා ලෙස කුසල් ජනිත් පෙරේරා නම්කරනු ලැබ තිබේ.


එංගලන්තයේ පැවැති ටෙස්ට් තරගාවලියේදී මෙන්ම ඕස්ටේ්‍රලියානු පිලට එරෙහිව පැවැති තරගාවලියේදීත් එකම අවස්ථාවක් හෝ නොලද නිරෝෂන් දික්වැල්ල නැවතත් ‘ඒ’ පිලට කැඳවා ඇති නමුත් ශ්‍රී ලංකා ‘ඒ’ පිලේ නායකයාව සිටි අශාන් ප්‍රියන්ජන්ට කණ්ඩායමේ ස්ථානය අහිමි වී තිබේ.


මේ අතර ශ්‍රී ලංකා 19 න් පහළ කණ්ඩායම වෙනුවෙන් සාර්ථක දස්කම් පෙන්වූ පිතිකරුවන් වන චරිත් අසලංක සහ අවිෂ්ක ප්‍රනාන්දු දෙදෙනාත් වේග පන්දු යවන්නන් වන අසිත ප්‍රනාන්දු සහ ළහිරු කුමාර දෙදෙනාත් ශ්‍රී ලංකා ‘ඒ’ සංචිතයට කැඳවා සිටිති.


කොදෙව් ‘ඒ’ පිල සහ ශ්‍රී ලංකා ‘ඒ’ කණ්ඩායම අතර පැවැත්වෙන තරග 3 කින් සමන්විත නිල නොවන ටෙස්ට් තරගාවලිය ඔක්තෝබර් මස 4 වැනිදා ආරම්භ වේ. මෙම තරගය කොළඹ ආර්. ප්‍රේමදාස ක්‍රීඩාංගණයේදී පැවැත්වීමට නියමිතය.


ශ්‍රී ලංකා ‘ඒ’ සංචිතය:

දිමුත් කරුණාරත්න (නායක), කුසල් ජනිත් පෙරේරා (උප නායක), ළහිරු තිරිමාන්න, රොෂේන් සිල්වා, චරිත් අසලංක, නිරෝෂන් දික්වැල්ල, අසේල ගුණරත්න, අවිෂ්ක ප්‍රනාන්දු, අනුක් ප්‍රනාන්දු, විමුක්ති පෙරේරා, ප්‍රභාත් ජයසූරිය, ලක්‍ෂාන් සඳකැන්, අසිත ප්‍රනාන්දු, ළහිරු කුමාර සහ කසුන් මධුසංඛ

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>